Our Offices

Muhasebe ve finans, iş hayatında önemini hiçbir zaman kaybetmeyecek ender sektörler arasındadır. Tüm dünyada ihtiyaç duyulan bu alanda eğitim alırken eğitimin kalitesi de çok önemlidir. Çek Cumhuriyeti'nde muhasebe okumak isteyen yabancı öğrenciler için avantajlar ve fırsatlarla dolu. Çekya'da muhasebe eğitimi alarak iyi bir eğitim, iyi bir çevre ve kariyer fırsatı elde etmek mümkündür. Avrupa çapında prestijli bir eğitimin yanı sıra kariyerlerine farklı ülkelerde devam etme fırsatı sunan Çek üniversitelerinde muhasebe eğitimi alan öğrenciler hayata bir adım önde başlıyorlar. Ayrıca Çekya'da farklı dil ve kültürleri öğrenen insanlar bu deneyimi iş hayatlarında hayatları boyunca kullanırlar.

Çekya'da Yurtdışında Muhasebe Eğitiminin Avantajları

Çek yüksek öğretim sistemi, Avrupa Birliği ve Uluslararası standartlara uygundur ve ülke, köklü bir yüksek öğrenim kültürüne sahiptir. Ülkenin ilk üniversitesi Charles, 1348'de kuruldu. Çek eğitim sistemi, dünyanın en iyi 20 eğitim sistemi arasında gösteriliyor. Çek Üniversitelerinden alacağınız muhasebe diploması tüm Avrupa Birliği üyesi ülkelerde geçerlidir ve dünyanın birçok ülkesinde denkliği vardır, bu nedenle sadece Çek Cumhuriyeti'nde ve herhangi bir Avrupa ülkesinde değil, aynı zamanda Türkiye'de de iyi iş bulmak önemlidir. ABD, Kanada, Avustralya gibi en gelişmiş ülkeler. Çekya'da, öğrenciler ya bir dönemlik bir program için kısa süreli bir eğitim vizesi ya da tüm üniversite eğitimini kapsayan bir eğitim vizesi alabilirler. 1 civarında var, Çekya'da 000 İngilizce akredite eğitim programı ve 43.000 uluslararası öğrenci bu programlarda eğitim görmektedir. Çekya'da 20'den fazla şehirde 68 yüksek öğretim kurumu bulunmaktadır. Yeni disiplinlere ek olarak, müfredatlarında çok çeşitli klasik disiplinlere yer verirler. Muhasebe gibi çok geniş bir çalışma alanında Çek Cumhuriyeti'nde eğitim almak çok avantajlıdır.

Çekya'da Muhasebeci Olmak Ne Kadar Sürer?

Çekya, eğitim almak için en iyi ülkelerden biridir. Bunda dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak kabul edilmesinin payı büyüktür. Çekya, dünyanın en güvenli 6. ülkesi olarak kabul ediliyor. Çekya'da okumak, ülke Avrupa'nın merkezinde yer aldığı için diğer Avrupa ülkelerini keşfetme fırsatı sunar.

Devlet üniversitelerinde Çek dilinde eğitim herkes için ücretsizdir. Ana eğitim dili Çekçe olmasına rağmen, İngilizce olarak öğretilen birçok program vardır. Çekya'daki üniversite yapısı, aynı zamanda devlet üniversiteleri olan özel ve devlet üniversitelerinden, polis akademilerinden ve askeri akademilerden oluşmaktadır. Çek dili, üniversite birinci sınıf öğrencileri için ücretsiz ve sınırsız bir kurs olarak sunulmaktadır. Sağlık hizmetleri gibi sosyal hizmetler 26 yaşına kadar olan öğrencilere ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Uluslararası öğrenciler ayrıca Çek devlet üniversitelerinde ücretsiz Çekçe veya İngilizce ücretli eğitim seçeneklerine sahiptir. Özel üniversite öğrenim ücretleri 2.000 – 3.000 € civarında iken, lisansüstü programlar 3.000 – 10.000 € arasında değişmektedir.

Çekya'da Muhasebe Okumak İçin En İyi Üniversiteler

Muhasebe ve finans tıpkı Çekya gibi iş hayatında da önemini hiçbir zaman kaybetmeyecek ender sektörlerdir. Çekya, eğitim alanında tam da böyle bir konumda. Muhasebe okumak için Çekya'yı tercih eden öğrencilerin tercih edebileceği okullar arasında aşağıdakiler bulunmaktadır.

  1. Prag Ekonomi ve İşletme Üniversitesi

Established in 1953, Prague University of Economics and Business is the Czech Republic's largest public university in economics and business. University and one of the most recognized universities in Central and Eastern Europe. The School of Business is among the top 1% of business schools in the world. Moreover, the university is affiliated with more than 300 partner educational institutions, which allows students to participate in exchange programs and travel around the world, paying the appropriate tuition fee.

  1. Czech Technical University in Prague

The Czech Technical University in Prague, one of the largest and oldest technical universities in Europe, was founded in 1707. It is ranked 156th in the ranking of technical universities worldwide. CTU currently has 8 faculties and is home to approximately 24,000 students.

  1. Czech University of Life Sciences Prague

CULS is one of the largest and most popular public universities in the Czech Republic with landscaped campuses, dormitories, dining halls, sports grounds, parks, stables, breweries and even a zoo. It offers students high quality education in an international environment and at affordable prices. The employment rate of graduates is 97%. Czech University of Life Sciences has 250 partnership agreements with universities within the EU and 150 partner universities outside the EU. It is one of the important universities preferred by students from more than 100 countries all over the world.

Accounting Admission Requirement in Czechia

Çek Cumhuriyeti'nde muhasebe okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin üniversiteye giriş sınavına girmeleri ve Çek Cumhuriyeti'nde okumak istedikleri bölüme eşdeğer bir bölüme yerleşmeleri gerekmez. Liseden mezun olduktan sonra lise diplomanız ve transkriptiniz ile başvurabilirsiniz. İngilizce yeterliliğiniz yoksa üniversitelerin İngilizce hazırlık programlarına katılabilirsiniz. Çekçe okumak istiyorsanız 1 yıllık Çekçe hazırlık programları bulunmaktadır.

Üniversitelerde İngilizce Hazırlık eğitimi alabilmeniz için İngilizce dil yeterliliğinizin en az A2 seviyesinde olması gerekmektedir. Üniversitenin hazırlık programının fiyatı yaklaşık 4.300 €'dur.

Fill out the form for information, we'll call you!
✓ Valid
Get Info